Atletický čtyřboj Šumperk, okresní finále

27.09.2013 00:00

Atletický čtyřboj

V pátek 27. září 2013 se vybraní žáci druhého stupně naší základní školy vydali na okresní kolo atletického čtyřboje. Ráno jsme v doprovodu učitelů tělocviku nastoupili do vlaku a dojeli do Šumperka. Od vlakového nádraží jsme pěšky pokračovali na Tyršův stadion, na kterém se závody konaly. Každý z nás absolvoval čtyři disciplíny: skok do dálky (výšky), běh na 60 m, dlouhý běh (600 / 800 / 1000 m v závislosti na věku a pohlaví) a hod míčkem (vrh koulí). Všichni jsme byli před soutěžními disciplínami poněkud nervózní, ale snažili jsme se o co nejlepší výkon. Každá kategorie začínala jinou disciplínou, aby všichni byli na svém místě ve správný čas. Avšak někdy jsme kvůli delšímu trvání disciplín přišli později. Po absolvování skoků, sprintů a hodů jsme končili dlouhým během, do kterého jsme vložili poslední síly, jež nám ještě zbyly. Někomu se dařilo více, jinému méně, ale všichni jsme si závodění velice užili. Jsme rádi, že se takovýchto aktivit můžeme účastnit.

Nikola Helekalová, žákyně 9. třídy

Celkové výsledky:

Mladší žáci 10. místo. Jednotlivci: 32. místo Tomáš Cikryt (7. třída), 35. David Jonák (6. třída), 44. Filip Jurásek (6. třída), 54. Matěj Pešek (7. třída), 59. Lucas Hegner (7. třída).

Mladší žákyně 10. místo. Jednotlivci: 22. místo Vendula Divišová (6. třída), 41. Kateřina Gálová (6. třída), 46. Anna Hufová (7. třída), 54. Lucie Petrželová (6. třída), 57. Jana Hajduková (6. třída).

Starší žáci 11. místo. Jednotlivci: 44. místo Patrik Navrátil, 45. Martin Kobza, 50. Hugo Hegner, 56. Jan Zrník, Ondřej Žák (všichni 9. třída).

Starší žákyně 11. místo. Jednotlivci: výsledky nejsou zveřejněny, mohu připojit jen jmenný seznam a odhad pořadí. Nikola Helekalová (9. třída), Adéla Plášková, Kristýna Langová, Nikola Jančálková, Věra Vavrečková (všechny 8. třída).

Tomáš Skoumal

Fotogalerie: Atletický čtyřboj Šumperk

1 | 2 | 3 >>