Beseda s autory knih Děsné české dějiny, 4. a 5. třída

03.10.2013 00:00

Děsné české dějiny

Ve čtvrtek 3. října 2013 jsme měli (žáci 4. a 5. třídy) besedu se spisovatelkou Vladimírou Krejčí a ilustrátorem Vladimírem Roháčem (besedu propagovala a doporučila Městská knihovna v Šumperku, poznámka ředitelství školy). Jsou to autoři knih Děsné české dějiny. Byli jsme moc zvědaví, co se o těchto knihách dozvíme. Hned na začátku se nás oba autoři zeptali, jestli chodíme rádi do školy. Asi polovina z nás hned řekla, že ne. Pan Roháč nám proto nakreslil školu, která se nám určitě bude líbit – byla to hořící škola. To se nám moc nelíbilo, bylo to dost kruté. Povídali nám o tom, jak je škola hrozná, že se ve škole nikdy nikdo nic nenaučil, že je vlastně zbytečná. Možná, že je ta jejich kniha o škole (Strašná škola a hrozní učitelé) v něčem i poučná, ale po na naší besedě by mě ani nenapadlo si ji půjčit. Ti autoři si o sobě asi myslí, že jsou nejchytřejší a nejlepší na světě.

Potom mluvili i o dalších svých knížkách (Odporné dětství a příšerní rodiče; Nebohé čarodějnice a boží inkvizitoři). Promítali nám obrázky k těmto knihám. Byly kruté, většina se nám jich nelíbila. Dělaly si srandu i z věcí, které nejsou k smíchu (například upečené děti).

Celá beseda byla nudná, nezajímavá, hnusná. Už jsme na několika besedách byli, ale tato byla ze všech nejhorší. Doufáme, že tyto lidi už nikdy neuvidíme.

Kateřina Hufová, Simona Kluková a Tomáš Tisovský, žáci 5. třídy

Fotogalerie: Beseda s autory knih Děsné české dějiny