BESEDA S HASIČI, 2. třída

09.05.2013 09:57

Hasiči mezi druháky

Jak se zachovat v krizových situacích? Na tuto otázku s dětmi druhé třídy přijeli besedovat zkušení profesionální hasiči ze Šumperka. Navštívili naši školu 9. května 2013. Přivezli s sebou velkou spoustu zajímavého materiálu. Dětem na videu ukázali skutečné záběry ze svých vlastních zásahů. Požáry, dopravní nehody, havárie nejen na silnicích, povodně, vichřice, záchrana lidí a také zvířat, únik nebezpečných látek, technická pomoc v zimě, práce pod vodou, odstraňování velkých včelích či vosích hnízd..., to vše se neobejde bez zásahu hasičů a jejich záchrany.

Zajímavé záběry na videu dětem braly dech. Odvážné zachránce upřímně všichni obdivujeme a ceníme si jejich statečnosti. Jejich práce je nebezpečná. Vyžaduje fyzickou kondici, rychlé a správné rozhodování v krizové situaci. Proto je výborné, že už malí školáci mohou být seznámeni s možným nebezpečím a poučeni jak se v dané situaci zachovat.

Druháci si zopakovali důležité linky tísňového volání. Vyzkoušeli si, jak správně ohlásit požár nebo dopravní nehodu. Seznámili se se základními pravidly při záchraně života. Názorně si předvedli, jak se zachovat v případě požáru doma. Pozorně si prohlédli hasičskou výstroj a dokonce si ji mohli vyzkoušet.

Beseda byla velice poučná a určitě přispěla k tomu, aby děti dokázaly v situacích ohrožení postupovat co nejlépe. Aby dokázaly ochránit sebe, případně pomoci druhým.

Velké poděkování patří Hasičskému záchrannému sboru Šumperk a Sboru dobrovolných hasičů z Velkých Losin za velmi pěkný přístup k výchově mladé generace.

Marie Zichová, učitelka 

Fotogalerie: BESEDA S HASIČI, 2. třída

1 | 2 | 3 >>