Burza středních škol (9. třída)

13.11.2012 22:37

Scholaris - prezentace středních škol

V úterý 13. listopadu 2012 se žáci deváté třídy Základní školy a mateřské školy Velké Losiny zúčastnili prezentace středních škol v rámci programu SCHOLARIS. Prezentace se konala v tělocvičně Gymnázia Šumperk. V letošním ročníku se zde představilo třicet devět středních škol Olomouckého kraje. Na gymnáziu jsme se vydali mezi stanoviště jednotlivých středních škol, abychom se seznámili s jejich zaměřením, plány, osnovami. Hledali jsme ty, které nás zaujmou, zjistili si jejich dny otevřených dveří, abychom je mohli navštívit a blíž se s nimi seznámit. Pozorně jsme si vyslechli výklad o vybrané škole a jejích výhodách, popřípadě si i vzali brožury s informacemi o dané škole. Gymnázium pořádalo v tomto termínu také den otevřených dveří, proto někteří z našich žáků využili příležitosti a nechali se budovou školy provést. Po prohlídce prezentace i školy jsme se opět sešli před tělocvičnou a vyrazili jsme zpět do Losin. Bylo velice dobré zúčastnit se akce Scholaris. Dozvěděli jsme se mnoho informací o škole, na kterou se chystáme, ale měli jsme i jedinečnou možnost popovídat si přímo se studenty oné školy. Všichni jsme si tak udělali představu o budoucí škole a někteří své plány změnili, nebo o nich více přemýšlejí.

Andrea Lužíková, žákyně 9. třídy