Dějepisná exkurze do Olomouce (7. třída)

21.11.2012 22:50

Dějepisná exkurze do Olomouce

Ve středu dne 21. listopadu 2012 se 7. třída vydala na výlet do Olomouce. Ráno jsme se sešli v šatně, v níž jsme byli spočítáni, následně jsme vyrazili na autobus. Autobusem jsme jeli do Šumperka, ze Šumperka do Olomouce jsme již jeli vlakem. Cesta do Olomouce utekla jako voda, všichni jsme se nějak zabavili.

Jakmile jsme opustili olomoucké nádraží, tak jsme směřovali ke katedrále sv. Václava. Po prohlídce katedrály jsme vstoupili do Arcidiecézního muzea v Olomouci. V muzeu jsme každá dvojice dostali sluchátko s mapkou, ve které byla napsána čísla, která jsme si mohli pustit, abychom se dozvěděli nové informace. V muzeu bylo mnoho krásných věcí, většinu z nich jsme si prohlédli, jen několik místností bylo na zimu uzavřeno.

Jakmile jsme vyšli z muzea, tak jsme šli na Horní náměstí k orloji, který právě ohlašoval poledne, takže jsme si ho ještě stihli vyslechnout. Poté jsme měli na 2 hodiny rozchod. Každý si zašel něco zajímavého koupit. Na náměstí jsme viděli radnici a Sloup Nejsvětější Trojice. Po příchodu jsme ještě navštívili barokní kostel sv. Michala, abychom následně vyrazili na vlakové nádraží. Avšak když jsme dorazili na nástupiště, tak jsme stejně museli čekat na vlak, protože měl zpoždění (asi 15 minut). Díky tomu nám v Šumperku ujel přípojný spoj a my museli opět čekat v budově nádraží. Vlak konečně přijel, všichni byli rádi, že už jedeme domů. Všechny nás bolely nohy, ale věřím, že jsme si to skvěle užili.

Lucie Hatoňová, žákyně 7. třídy

Fotogalerie: Dějepisná exkurze do Olomouce (7. třída)

1 | 2 | 3 | 4 >>