Dějepisná olympiáda - okresní kolo

29.01.2013 16:19

Dějepisná olympiáda

Dne 29. ledna 2013 proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády ve Vile Doris - Komín v Šumperku. Po příchodu se musel každý zapsat a vybrat si číslo. Já jsem si vybrala číslo 1. Při soutěži seděl každý zvlášť, aby se zamezilo opisování. Kolem půl deváté nám rozdali testy a mohli jsme začít psát. Test byl zaměřený na křesťanství a pohanství, ale objevila se zde i literatura. Některé otázky byly o příchodu Cyrila a Metoděje, jiné byly o Ježíši Kristovi. V testu byla i mapa, ve které se mělo určit, kde vznikly báje, pověsti, byliny a legendy. Z literatury zde byla ukázka dvou básní, z nichž jsme měli poznat, kdo je jejich autorem a z jaké sbírky pochází. Každý mohl skončit, až byl hotov, já jsem odcházela mezi prvními, asi kolem desáté hodiny. Výsledky jsme ještě nevěděli, ale během čtyř dnů byly na internetových stránkách Vily Doris. Soutěže se zúčastnilo 34 dětí. Já jsem nezvítězila, ale alespoň jsem to zkusila a dozvěděla se plno nových informací. Na dějepisné olympiádě se mi líbilo a určitě se příští rok pokusím o ještě lepší výsledek.

Petra Krňávková, žákyně 8. třídy