DEN KOSTELŮ, 1. - 5. třída

29.04.2013 08:59

Den kostelů

V pondělí 29. dubna 2013 se na naší škole konal poprvé Den kostelů. První hodina pro naši pátou třídu začala na farní zahradě. Rozdělili jsme se do skupinek a pomocí atlasu jsme určovali rostliny. Našli jsme tam mnoho léčivých, ale také několik jedovatých rostlin. Některé jsme si zakreslili do pracovních listů. Tuto hodinu jsme zakončili úklidem cesty, která vede ke kostelu.

Druhou hodinu jsme začali v sakristii, která se nachází po straně oltáře. V této místnosti se pan farář převléká a připravuje. Prohlédli jsme si jeho šatník a obřadní předměty, které jsme si zakreslili. Potom jsme ve skupinkách přemýšleli, k čemu asi slouží.

Po svačině následovala prohlídka a poslech varhan. Paní varhanice nám pověděla o varhanách mnoho zajímavostí a ukázala nám zblízka, jak vypadá varhanní stolek. Potom jsme se usadili do lavic a paní varhanice nám zahrála několik krátkých skladeb.

Po malé přestávce nás pan kostelník provedl kostelem a kaplí sv. Kříže, která sloužila jako pohřební kaple pánů ze Žerotína. Připomněli jsme si, že je kostel zasvěcený Janu Křtiteli. Také jsme si řekli, že kostel nechal postavit v 17. století Jan mladší ze Žerotína. Den jsme zakončili výstupem na věž, kde jsme si užili krásný výhled na Velké Losiny.

Den kostelů se nám všem líbil a už se těšíme, jaký projektový den bude příští rok.

Kristýna Pospíšilová a Nikolas Žaitlik, žáci 5. třídy

Fotogalerie: DEN KOSTELŮ, 1. - 5. třída

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>