Den s Lesy České republiky (3. až 5. třída)

14.09.2012 08:45

Den s Lesy ČR 2012

V pátek 14. září 2012 se 3. až 5. třída vydala na každoroční akci Den s Lesy ČR do areálu lázeňského parku. Po příchodu jsme si odložili batohy a pozorně poslouchali instrukce pořádajících. Rozdělili jsme se do dvojic. Na startu jsme dostali tužku, kartičku s křížovkou a kus hadříku, který představoval žížalu. Rozběhli jsme se po lese, kde jsme plnili na osmi stanovištích různé úkoly.

Poznávali jsme zvířata podle paroží a stop, učili jsme se rozpoznávat značky na stromech, určovali jsme stromy podle listů a kůry, poznávali jsme škůdce lesů. Na každém stanovišti jsme dostali kontrolní otázku a odpověď jsme zapsali do křížovky. Jediným zádrhelem při plnění úkolů byli dva kosáci, kteří také běhali po lese a chtěli nám sebrat přidělenou žížalku. Komu se ji podařilo uchránit, dostal v cíli speciální odměnu. Ten, kdo vyřešil správně tajenku, doběhl do cíle a získal tašku s dárky. Kdo měl štěstí, mohl ještě něco vyhrát v tombole.

Po dokončení závodu jsme si prošli další atrakce, které pro nás byly připraveny. Mohli jsme si prohlédnout dravce, jezdit na koni, střílet ze vzduchovky nebo lézt po lanové dráze. Kdo měl chuť, mohl si dát párek a teplý čaj. Každý z nás byl spokojen a rád, že i něco vyhrál. Den se nám moc líbil, dozvěděli jsme se mnoho nového. Takových dnů by mělo být více.

žáci 5. třídy

*********************************************************************

Fotogalerie: Den s Lesy České republiky

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>