Den s Lesy ČR

13.09.2013 00:00

Co se v lese všechno děje

Slohové cvičení

Právě máme český jazyk. Píšeme slohové cvičení. Pro někoho je to nuda, ale mě to docela baví. Píšeme zprávu pro velkolosinské obyvatele o tom, co se u nás ve škole děje. Tak dnes na téma Den s Lesy České republiky.

Na některých školách se žáci učí o přírodě jen z učebnic nebo obrázků. My se na ni můžeme podívat zblízka, dotknout se jí a taky si o ní povídat s myslivci. Dne 13. září 2013 se žáci 3. a 4. třídy naší školy vydali do lázní na akci s názvem Den s Lesy České republiky. Ve skupinách jsme pak běhali po parku a plnili různé úkoly. Za každý úkol jsme si vyplnili jeden řádek křížovky. Určovali jsme lesní zvířata podle jejich kožešiny, poznávali stopy ve sněhu, říkali jsme si, co umí v lese udělat kůrovec a jak se mu bránit. Taky jsme sestavovali potravinovou pyramidu a naučili jsme se, jak se máme v lese chovat. Moc se mi líbil úkol, ve kterém jsme museli vlézt do tunelu, a pak napsat, jaké zvíře tam žije. Byla tam liška. Nakonec nám v tajence vyšlo slovo lapač – lapák na kůrovce. Dostali jsme drobné dárečky a šli na doprovodný program. Prohlíželi jsme si včelí úl, sovy, tažné koně, stříleli z kuše a z foukačky, taky tam bylo řezání dřeva, lanové centrum nebo rýžování českých granátů. Na závěr jsme si pochutnali na opečených buřtíkách.

Program se všem líbil a hodně jsme se u toho poučili.

Martina Langová a Tomáš Fiala, žáci 4. třídy

Fotogalerie: Den s Lesy ČR