Den vody, 3. třída

19.03.2013 18:28

Den vody 2013 ve 3. třídě

Dne 19. března 2013 jsme si prožili netradiční vyučování. Měli jsme totiž projektový Den vody. Dnešní den jsme začali tím, že nám pan ředitel pustil do školního rozhlasu skladbu Vltava českého hudebního skladatele Bedřicha Smetany.

Téma pro 3. třídu bylo „Koloběh vody“. Na interaktivní tabuli jsme si proto pustili krátký film o koloběhu vody v přírodě a zopakovali jsme si všechno, co už o vodě víme a proč je pro nás voda důležitá.

Potom jsme se rozdělili do skupinek a vyměňovali se na stanovištích, kde jsme dělali pokusy s vodou. První pokus byl o odpařování vody, druhý o srážení vodní páry, tak jako v mracích. Ve třetím pokusu jsme zkoušeli filtrovat znečištěnou vodu přes štěrk, písek a filtrační papír. Nakonec byla voda čistá. Ve čtvrtém úkole jsme ochutnávali slanou, sladkou a čistou pitnou vodu. Pak jsme dávali led do vaničky a zjistili jsme, že led plave. Taky jsme měřili, za jak dlouho se kostka ledu rozpustí. Poslední úkol byla vodní lupa. Viděli jsme, že písmo se pod kapkou vody zvětšilo. Nakonec jsme vyrobili plakát o koloběhu vody.

Dnešní den jsme si užili a vyzkoušeli jsme si různé pokusy s vodou. Pochopili jsme při tom, co se děje s vodou v přírodě.

Eliška Smažáková a Sarah Shone, žákyně 3. třídy

Fotogalerie: Den vody, 3. třída