Den vody, 4. třída

19.03.2013 18:37

Den vody 2013 ve 4. třídě

Dne 19. března 2013 jsme si připomněli Den vody. Ráno jsme se ve škole rozdělili do skupin. Každá skupinka si podle mapy lázní vyhledala termální prameny a zakreslila je do plánku, který jsme dostali. Z knížky jsme si zapsali údaje o pramenech.

Potom jsme vyrazili do lázní. Podle našeho plánku jsme postupně vyhledali prameny Eliška, Petr, Dobra, Žerotín, Karel a Marie Terezie. Pramen Eliška byl zavřený, ten jsme neochutnali. To se nám podařilo až u pramene Dobra – nachytali jsme si vodu, která kapala z ventilu. Moc nám nechutnala. U pramene Karel jsme si všichni připili na zdraví vodou, která chutnala i páchla po vejcích.

Kde to šlo, měřili jsme teplotu vody a po návratu do školy jsme ji porovnali s tím, co jsme si vyhledali v knize.

Celý den sněžilo, byli jsme mokří a zmrzlí, ale poznali jsme všechny naše prameny. Den byl super, už se těšíme na příští Den vody.

žáci 4. třídy

Fotogalerie: Den vody, 4. třída