Den vody, 9. třída

19.03.2013 19:35

Den vody 2013 v 9. třídě

Dne 19. března 2013 se na naší škole konal Den vody. Naše třída se zúčastnila exkurze v ČOV v Šumperku. Po příjezdu na místo jsme se hned seznámili s našimi průvodci, kteří nás poučili o bezpečnosti. Následně nás provázeli po celou dobu návštěvy. Nejdříve jsme se šli podívat, odkud přitéká voda do čističky. Její přítok je z řeky Desné. Voda dále směřuje přes lapač písku, dosazovací nádrž, atd. Voda zde protéká rychlostí 200 l/s, při deštích nebo během tání až 400 l/s.

Jakmile jsme si prohlédli vše venku, tak jsme se přemístili do vnitřních prostorů. Zde jsme navštívili strojovnu, kde jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina zůstala ve strojovně, druhá se šla podívat na věž, jak vypadá areál ČOV „z ptačí perspektivy“.

Po prohlídce centrály řízení, jsme se vrátili autobusem do školy.

Den vody se nám vydařil, tedy až na špatné počasí.

žáci 9. třídy

Fotogalerie: Den vody, 9. třída