DIVADLO „NEBE NA ZEMI“, 6. - 9. třída

17.05.2013 08:54

Divadelní představení hry Voskovce a Wericha

V pátek 17. května 2013 žáci 2. stupně základní školy navštívili divadelní hru Nebe na zemi od Voskovce a Wericha v šumperském divadle.

Hra byla o „normálních“ lidech a jejich životech. Představení začalo hádkou čerta a Boha o tom, jaký je život na Zemi a zda se lidé mají na Zemi dobře nebo ne. Čert žádal zakusit život na Zemi v jeho plnosti, jelikož život v Pekle už jej nenaplňoval. Děj se přesunul do malého městečka, které žilo svým životem. Tam se nacházel postarší advokát v provedení Petra Krále s jeho mladší ženou, kterou hrála Bohdana Pavlíková. Vedle nich žili také místní farář, kterého představil šumperský ochotník Petr Komínek, a jeho služebná, lakomá Barka – představená další lokální ochotnickou herečkou paní Kaštickou. Všichni představovaní žili život v rozporu se svou funkcí, zpronevěřili se svému poslání – téma aktuálně vystihovalo politickou i společenskou situaci současného světa.

Miloš Teplý, učitel, a Nikol Shone, žákyně 7. třídy