Divadlo Šumperk - Kubula a Kuba Kubikula, 1. stupeň

23.10.2013 00:00

Viděli jste Barbuchu?

Vladislav Vančura patří mezi nejvýraznější československé spisovatele meziválečného období. Mezi jeho skvělá díla patří pohádka KUBULA A KUBA KUBIKULA. Děti pohádku znají z televize, protože byla zpracována do podoby televizního Večerníčku. Autorem nezapomenutelných ilustrací byl Zdeněk Smetana.

Osmdesát dětí naší školy se vypravilo 23. října 2013 vlakem do Šumperka. Malí školáci měli možnost zhlédnout v šumperském divadle tuto veselou pohádku.

Kuba Kubikula je medvědář, který má velké trable se svým medvídkem Kubulou. Ten je neposlušný, líný, velký mlsoun a ke všemu má kožíšek plný blech. Proto se jich straní děti i jejich rodiče. Kuba Kubikula se svým medvídkem putuje světem křížem krážem. Medvídek Kubula je velmi neposlušný a medvědář si s ním neví rady. Na pomoc zavolá vymyšlené medvědí strašidlo BARBUCHU. Strašidlo se díky medvídkově strachu zhmotní. Barbucha pak doprovází oba kamarády na jejich cestách. Ze zdánlivě zlého stvoření, které má za úkol všechny strašit, se stává přítel. Barbucha nejednou vytáhne hlavní hrdiny ze šlamastiky.

Veselá pohádka, pěkné kostýmy, písničky během představení - to vše přispělo k příjemnému divadelnímu zážitku. Malé děti se pohádkou dobře pobavily. Barbucha je jistě strašit nebude.

Marie Zichová

Fotogalerie: Divadlo Šumperk - Kubula a Kuba Kubikula, 1.stupeň