DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ, 1. a 2. třída

14.05.2013 13:02

Na silnici nejsi sám!

Dopravní výchova má za cíl naučit i ty nejmenší děti bezpečnému chování v silničním provozu ať jsou v roli chodce, cyklisty či pasažéra ve vozidle. K nejúčinnějším formám dopravní výchovy dětí je výcvik a výuka na dětských dopravních hřištích. Proto se i žáci 1. a 2. třídy vypravili 14. května 2013 na dopravní hřiště v Mohelnici. Zde si mohli prakticky vyzkoušet teoretické znalosti z výuky a řadu dovedností potřebných pro bezpečný pobyt v silničním provoze. Po příjezdu na místo si nejprve děti prošly celou trasu, zopakovaly si dopravní značky, světelné signály a situace na křižovatkách. Potom si jen nasadily přilbu a z velké nabídky si vybraly dopravní prostředek (kola, tříkolky, koloběžky, autíčka). A celé dopoledne už jen jezdily a jezdily.

Všichni si zaslouží velkou pochvalu. K výuce přistupovali velmi zodpovědně, jezdili ohleduplně, bezpečně a dodržovali dopravní předpisy. Ke zdárnému dni přispělo i pěkné počasí. Doufejme jen, že dětem nadšení vydrží a získané zkušenosti a poznatky využijí i v běžném silničním provozu.

Ivana Chomiszaková, učitelka

Fotogalerie: DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ, 1. a 2. třída

1 | 2 | 3 >>