DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ, 4. třída

07.05.2013 10:45

Čtvrťáci jsou zdatní cyklisté

V úterý 7. května 2013 jela čtvrtá třída na Dětské dopravní hřiště v Zábřehu. Hned po příjezdu jsme si odložili věci a šli jsme si projít dráhu. Prošli jsme si křižovatky se semafory i bez nich, kruhový objezd, zopakovali jsme si značky.

Po návratu do učebny nám paní Snášelová pustila video o předpisech na silnici, řešili jsme společně dopravní situace. Potom jsme si napsali testy pro cyklisty. Za každou chybu jsme získali pět trestných bodů. Celkem jsme jich za celý den mohli dostat maximálně 60.

Potom jsme měli přestávku na svačinu a po ní jsme dostali kola a museli jezdit po hřišti podle předpisů. Chvíli jsme jezdili bez trestných bodů a říkali jsme si, co děláme špatně a jak to má vypadat správně. Pak paní Snášelová zapískala na píšťalku a jeli jsme za body. Každý z nás dostal lísteček s různými dopravními přestupky, které jsme mohli udělat. Kdo jel špatně, dostal do lístečku trestné body. Báli jsme se, že nedostaneme průkaz cyklisty, na který jsme se všichni těšili, a jezdili jsme proto opatrně.

Čekala nás ještě překážková dráha. Jednu překážku jsme podjížděli, převáželi jsme míček po šikmé ploše nebo kelímek s vodou, jeli jsme slalom, museli jsme zastavit na dané značce. Tento úkol jsme plnili ve trojicích a počítali si chyby. Jeli jsme třikrát a počítali jsme si ten nejlepší výsledek. Paní Snášelová nám potom sečetla všechny trestné body. Nejhorší z nás měl 49 bodů. Nejlepší byla Nikola Divišová, ta jich měla jen 12. Měli jsme radost, že průkaz cyklisty dostali všichni. Celý den byl super, vyšlo nám i počasí.

Simona Kluková a Dan Vitvar, žáci 4. třídy

Fotogalerie: DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ, 4. třída

1 | 2 | 3 | 4 >>