Dopravní hřiště Zábřeh, 4. třída

23.09.2013 00:00

Jezdíme podle pravidel

V pondělí 23. září 2013 jsme se my, žáci 4. třídy, vydali do Zábřeha na dopravní hřiště. Jeli jsme tam proto, abychom si vyzkoušeli, jestli už zvládneme jízdu na kole v provozu.

Přivítala nás paní učitelka, která nás odvedla do učebny. Tam jsme si zopakovali dopravní značky a pravidla silničního provozu. Potom jsme ve dvojicích psali test. Byli jsme pochváleni, že jsme v něm měli jen málo chyb. Trochu jsme si odpočinuli a dali si svačinku v autobufetu. Potom jsme s panem učitelem autoškoly prošli celé dopravní hřiště a on nám vysvětlil jízdu na jednotlivých křižovatkách. Správně vybaveni cyklistickými přilbami a kolem jsme vyjeli na trať. Dodržovali jsme značky, jezdili podle světel na semaforu, objížděli překážky, jak na opravdové silnici. Za každý přestupek jsme získali trestný bod.

Na závěr jsme si vyzkoušeli jízdu zručnosti, kde byly pro nás připravené obtížné úkoly. Jízda mezi kuželi, s kelímkem v ruce, podjíždění překážky, nerovná cesta a další. Dopravní hřiště se nám líbilo a už se těšíme na jaro, kdy budeme mít možnost získat Průkaz cyklisty. Jen aby bylo lepší počasí!

Pavlína Mílová, Petr Hajný a Jan Janovský, žáci 4. třídy

Fotogalerie: Dopravní hřiště Zábřeh

1 | 2 | 3 >>