Ekologický program Vily Doris Šumperk, 1. a 2. třída

26.03.2013 20:04

Sedlařina to je dřina

Je název programu, který pro děti 1. a 2. třídy připravilo Středisko volného času Doris Šumperk. Ekologicko-výukový program, který se uskutečnil 26. března 2013, byl tentokrát zaměřen na život na statku.

Dopolední činnost dětí byla rozdělena na dvě části. V 1. části si děti zopakovaly, jaká hospodářská zvířata zde žijí a co nám poskytují. S velkým zájmem si zahrály hru „Sedlákův risk aneb zařiď si svůj statek“. Děti odpovídaly na otázky a podle obtížnosti dostávaly za správnou odpověď odměnu – fazole. Ty si pak mohly na farmářském trhu vyměnit za hospodářská zvířata nebo za vybavení na farmu. Tímto si postupně zaplňovaly obrázek statku, který na začátku hry dostaly. Některé úkoly byly těžké, ale u některých se i zasmály. Např. když měly podojit kravičku nebo sklidit ovoce česáčkem.

Ve 2. části si povídaly děti o rostlinách, které se dají na farmě pěstovat. Tyto plodiny pak byly také součástí šifry, kterou děti musely vyluštit. Řešením bylo: „Chceš-li správný farmář býti, musíš oves na jaře síti.“ Závěrem děti určovaly názvy plodin – luštěnin a obilovin a jejich využití v jídelníčku.

Více než dvouhodinový program se dětem velice líbil. Poděkování patří sourozencům Lence a Jiřímu Kampovým za krásně připravený výukový program.

Ivana Chomiszaková, učitelka 1. třídy

Fotogalerie: Ekologický program Vily Doris Šumperk, 1. a 2. třída