EKOSTEZKA ŠVAGROV, 1. a 2. třída

03.06.2013 13:23

Hurá do přírody

Do střediska vybudovaného pro vzdělávání dětí v oblasti environmentální výchovy se vypravili žáci 1. a 2. třídy autobusem v pondělí 3. června 2013. Nově vzniklé pobytové centrum ekologické výchovy Švagrov nás velmi příjemně překvapilo. Cílem cesty byla výuka formou terénního putování a pozorování přírody. Pro nepřízeň počasí se musel program přemístit do vybavených učeben uvnitř budovy. Po úvodním povídání o přírodě byly děti rozděleny do dvou skupin. Pod vedením odborníků se pak žáci formou her seznamovali s životem nejrůznějších živočichů žijících v naší přírodě. Během všech aktivit si žáci uvědomovali důležitost přírody pro život. Dozvěděli se i spoustu zajímavostí. Nechyběla ani ukázka živých zvířat: hadi, ještěrky, žáby. Velmi zajímavé byly také výtvarné techniky, při kterých se využívají přírodní materiály. Obrázek z ovčí vlny si děti vyrobily a odvezly domů jako upomínku na tento pěkný výukový program.

Ivana Chomiszaková, učitelka

Fotogalerie: EKOSTEZKA ŠVAGROV, 1. a 2. třída