Exkurze do Prahy a Terezína

08.11.2012 22:35

Po stopách holocaustu

Dne 6. listopadu 2012 jela celá naše 9. třída na třídenní exkurzi do Prahy a Terezína. Po asi tříhodinové cestě vlakem jsme konečně dorazili na Hlavní nádraží v Praze, kde už čekalo auto, které nám odvezlo zavazadla na ubytovnu. Přímo z nádraží jsme se vydali metrem do víru velkoměsta. Židovské město a hřbitov byl náš první cíl za poznáním historie Židů a holocaustu. Odtud jsme pokračovali na Staroměstské náměstí, kde jsme mohli vidět Staroměstský orloj. Po krátkém rozchodu jsme pokračovali metrem do Národní galerie. Cesta k metru vedla kolem Betlémské kaple. V Národní galerii jsme si prohlédli obrazy Slovanské epopeje od slavného malíře Alfonse Muchy. K večeru jsme konečně dorazili metrem na stanici IP Pavlova, kde se nacházela naše ubytovna. Rozdělili jsme se do pokojů po 4-6 a po vybalení jsme se vydali na pizzu do nedaleké hospůdky. Najedli jsme se a vyrazili jsme na noční procházku Prahou. Na naší trase jsme mohli vidět Pražský hrad, Tančící dům nebo Karlův most. Po návratu na ubytovnu jsme všichni zašli do svých pokojů a šli spát.

Druhý den ráno jsme se vydali do Terezína. Po krátkém nakupování jídla na skoro celý den jsme nastoupili do autobusu a asi za hodinu jsme byli na místě. Prohlídka Malé pevnosti Terezín trvala asi 2 hodiny a po ní následovala prohlídka Magdeburských kasáren ve městě. Kruté zacházení s vězni a nesmírně těžký život v ghettu nás všechny velmi zasáhl.

Po další asi hodinové cestě zpět do Prahy jsme metrem pokračovali do nákupního centra Flora. Zde jsme měli necelé dvě hodiny rozchod. Když jsme dorazili na ubytovnu, začaly přípravy do divadla. Po hodině příprav jsme se konečně vydali tramvají do Národního divadla, kde jsme zhlédli divadelní hru Zkrocení zlé ženy. Hra trvala přibližně dvě hodiny. Po návratu na ubytovnu jsme unavení brzy usnuli.

Poslední den ráno jsme si sbalili všechny věci a kufry odvezli metrem na Hlavní nádraží, kde jsme je nechali v úschovně zavazadel. Následně jsme se vypravili na Pražský hrad. Prohlédli jsme si např. Svatovítskou katedrálu nebo Zlatou uličku. Po obědě v Mc Donaldu jsme měli malý rozchod na Václavském náměstí. Přibližně za 15 minut jsme už byli na nádraží, kde jsme si koupili svačiny na cestu. Po vyzvednutí kufrů jsme nasedli do vlaku a opouštěli Prahu směrem domů. Kolem šesté hodiny jsme byli v Šumperku, potom jsme pokračovali do Velkých Losin a domů.

Exkurze se celé třídě moc líbila a určitě bychom rádi jeli znovu. Velice bychom chtěli poděkovat Obci Velké Losiny za financování naší dopravy během této exkurze. Děkujeme.

Tereza Vernerová, žákyně 9. třídy

Fotogalerie: Exkurze do Prahy a Terezína

1 | 2 | 3 | 4 >>