Exkurze do Státního okresního archivu v Šumperku (6. třída)

14.09.2012 08:00

Den v archivu

V pátek 14. září 2012 se naše 6. třída vydala na exkurzi do Státního okresního archivu v Šumperku. Sešli jsme se ráno v 7.30 hodin ve školní šatně. Jakmile si nás pan učitel Skoumal vyfotil, vydali jsme se na vlakovou zastávku, odkud jsme jeli do Šumperka. Ze zastávky jsme vyrazili přímo do archivu, kde na nás čekala paní Černá s přednáškou. Pak jsme se šli podívat do archivní knihovny, odkud jsme šli na výstavu pohledů. Byly zde i významné kroniky z celého šumperského okresu. Když jsme vyšli z výstavy, směřovali jsme do depozitářů a poté již ven.

Následně jsme se vydali do historické části města. Viděli jsme starou radnici, zámek i budovu, ve které se konaly čarodějnické procesy. Viděli jsme i bývalý klášter, kostel a sochu Josefa II., jenž zrušil nevolnictví. Nakoupili jsme si něco ke svačině a poté jsme šli na vlak, kterým jsme se vrátili zpátky do školy.

Všem se nám výlet líbil a těšíme se na další zážitky během školního roku.

Zuzana Dražná a Karolína Tobiášová, žákyně 6. třídy

******************************************************************************

Fotogalerie: Exkurze do Státního okresního archivu v Šumperku