Exkurze na Obecní úřad Velké Losiny (3. třída)

11.10.2012 22:30
Jsme občané Velkých Losin

Velké Losiny jsou krásná obec, která leží v podhůří Jeseníků. Byly založeny v roce 1351 a žije tu přibližně 3 000 obyvatel. Tyto informace jsme zjišťovali na internetu, v knihovně nebo v informačním centru. V prvouce totiž pracujeme na projektu Jsem občan Velkých Losin. Povídáme si o historii Losin, o památkách, zajímavostech a sportovních možnostech, které tu máme my nebo turisté.

Dne 11. října 2012 jsme se proto vydali na obecní úřad, abychom se seznámili s tím, jak obec funguje. Přivítal nás starosta Velkých Losin Ing. Norbert Pfeffer. Ukázal nám kanceláře a řekl, co všechno má obecní úřad na starosti. Pak jsme se mohli podívat do sto let staré knihy o obci. Našli jsme v ní zapsaná i svá jména. Prohlédli jsme si projekt na novou stavbu Areálu zdraví a povídali si o dalších naplánovaných změnách v obci.

Pan starosta pro nás měl nachystané malé pohoštění a dal nám na památku placku se znakem Velkých Losin. Ještě jsme se s panem starostou vyfotili u velkolosinské vlajky, poděkovali mu a rozloučili se. Návštěva obecního úřadu se nám všem líbila.

žáci 3. třídy

Fotogalerie: Exkurze na Obecní úřad Velké Losiny