Exkurze na Úřad práce Šumperk, 9. třída

20.09.2013 00:00

Informace z Úřadu práce Šumperk

Dne 20. září 2013 jsme se my žáci 9. třídy vydali na besedu na úřad práce, aby nám pomohla v rozhodování o našem budoucím povolání. Ujala se nás paní Kašparová a poskytla nám mnoho informací o službách, které najdeme na úřadu práce. Dostali jsme též seznam internetových stránek, na kterých se můžeme dozvědět co nejvíce informací o našem budoucím povolání a vybrané škole. Vyplnili jsme si dotazník, ve kterém jsme se zamýšleli nad svými vlastnostmi, schopnostmi a zájmy a vypsali si své vysněné povolání. V portfoliích ve vedlejší místnosti jsme zjišťovali, jestli naše vypsané vlastnosti a schopnosti odpovídají požadavkům na námi vybrané povolání. Také jsme zjistili, jaké jsou požadavky pro naše povolání a jakou bychom měli studovat školu. Mohli jsme si procházet seznamy všech škol našeho kraje a přečíst si o nich řadu informací. Někteří z nás zhlédli o vybraném oboru video. Pomohlo nám to ujasnit si výběr školy a určitě to bylo pro všechny přínosem. Již se začínáme orientovat v odpovědi na otázku: kam dál?

Nikola Smažáková, žákyně 9. třídy