Interaktivní představení „Jak válčili husité“

24.09.2012 22:20
Jak válčili husité

Dne 24. září 2012 se na ZŠ Velké Losiny uskutečnila akce s lidmi, kteří se zabývají historií. Tentokrát bylo tématem husitství.

Dorazili dva pánové ze skupiny historického šermu Pernštejni z Pardubic a nám se dostalo té cti, že jsme mohli „naživo“ vidět, jak se to asi v husitských dobách žilo.

Nejprve se nám představili křestním jménem a příjmením. Následně nás seznámili s programem a vysvětlili nám, kdo to ti husité vlastně byli. Jako obvykle nám ukazovali používané oblečení, výstroj, náčiní a zbraně. Předvedli nám také, jak se tyto věci používaly.

Avšak i my jsme museli zapojit mozek, trošku komunikovat a spolupracovat. Je zřejmé, že tohle se nelíbilo zejména starším žákům, kteří by se nejraději jenom váleli a užívali si volnou hodinu. I přes určitou nechuť některých z nás jsme sebrali všechny síly a začali spolupracovat. I přesto bylo vidět, že žáci z prvního stupně mají větší zájem, také se častěji hlásili a odpovídali.

Myslím, že jsme se mnoho zajímavého dozvěděli, a doufám v uskutečnění další takové školní akce s nádechem středověku.

Ondřej Žejdlík, žák 8. třídy

Fotogalerie: Interaktivní představení „Jak válčili husité“

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>