Komplexní primárně preventivní program v 9. třídě

23.01.2013 16:12

Protidrogová prevence

Protidrogová prevence - i taková beseda se může konat na základní škole. Tentokrát byla věnována žákům 9. třídy. Ve středu 23. ledna jsme se hned z rána mohli těšit na návštěvu lektora z šumperského protidrogového centra. Nejprve jsme si sedli do kroužku, představili jsme se a povídali si o trávení volného času. Následně nás pan Tomáš seznámil s profesí, kterou vykonává. Má totiž za úkol pracovat s drogově závislými lidmi. Z vyprávění jsme poznali, že jeho snažení není zrovna jednoduché. Poté probíhala debata na téma legálních a nelegálních drog. Na závěr jsme si přečetli několik příběhů o lidech, kteří začali brát drogy. Z těchto vyprávění jsme si doufám všichni vzali velké ponaučení. Besídka nás zaujala a už teď se těšíme na další.

Andrea Lužíková, žákyně 9. třídy