MALÁ ČARODĚJNICE - DIVADLO ŠUMPERK, 1. - 5. třída

17.04.2013 08:41

Čarování v divadle

Kdo by neměl rád pohádky, ve kterých se čaruje? Malé děti milují svět fantazie a plný kouzel. Mít tak kouzelnou hůlku a vykouzlit si svá nejtajnější přání! Toto se může stát jen v pohádce. Divadlo Šumperk pro malé diváky připravilo veselou pohádku MALÁ ČARODĚJNICE. Žáci 1. až 5. třídy naší školy ji mohli zhlédnout 17. dubna 2013. Známá pohádková knížka, které u nás zajistila popularitu především její večerníčková verze, se dočkala několik scénických zpracování Pro šumperské divadlo ji přepsal Miroslav Tiedl. Nabízí legrační pohádkový příběh o čarodějnici, které je pouhých 127 let. Malá čarodějnice má velký sen, být konečně velká a moci si zatančit na Skalnaté hoře během filipojakubské noci. Musí tedy svým dospělým kolegyním dokázat, že je opravdu dobrá čarodějnice. Ale co to vlastně znamená být dobrou čarodějnicí? Příběhem ji provází rozvážný, moudrý a také trochu protivný Havran. Lehce strašidelná pohádka je plná písniček, kouzel, světelných efektů.

Vděčné publikum přálo Malé čarodějnici, aby se jí její jen splnil. A to se také povedlo. Z divadla a od čarování se dětem těžko odcházelo. O pěkné pohádce si budou ještě dlouho vyprávět.

Marie Zichová, učitelka 

Fotogalerie: MALÁ ČARODĚJNICE - DIVADLO ŠUMPERK, 1. - 5. třída