Pěvecká soutěž „Moravský zvoneček“, okrskové a okresní kolo

07.03.2013 17:03

Zpíváme lidové písně

DDM Vila Doris Šumperk vyhlašuje každoročně soutěž dětských zpěváků lidových písní Moravský zvoneček. Ve čtyřech kategoriích zpívají děti dvě lidové písně v hanáckém nářečí. Obě písně zazní bez hudebního doprovodu.

I když ve Velkých Losinách se nemluví hanácky, několik odvážných dětí se pokusilo hanácky zpívat. S naučenými lidovými písničkami jely soutěžit do Šumperka.

Okrskové kolo soutěže MORAVSKÝ ZVONEČEK 2013 proběhlo 28. února 2013 ve Vile Doris - Komín v Šumperku.

Naši školu reprezentovali v 1. kategorii Martina Skoumalová z 1.třídy, Jiří Dražný a Sabina Wachholzová ze 2. třídy. Ve 2. kategorii zpíval Jakub Kauer ze 3. třídy. Ve 3. kategorii soutěžily Simona Miškaninová a Nikola Jančálková ze 7. třídy.

V tomto kole všichni naši soutěžící velmi pěkně zazpívali obtížné hanácké písně a zaujali tak porotu. Za svůj pěvecký výkon si odnesli diplomy. Martina Skoumalová získala 1. místo, Jiří Dražný 2. místo, Sabina Wachholzová 3. místo. Jakub Kauer se umístil na 3. místě a také Simona Miškaninová byla na 3. místě. Všichni tak postoupili do dalšího okresního kola, které se konalo 7. března 2013 opět na Komíně.

Ve velké konkurenci zpěváčků zazářila Martina Skoumalová, získala krásné 2. místo. Martinka postupuje do krajského kola soutěže pod názvem „O hanáckyho kohóta“, které se koná 8. dubna 2013 v Prostějově. Vítězové této pěvecké soutěže se v celostátním kole Zpěváčci 2013 představí u nás ve Velkých Losinách. Škoda, že do krajského kola nepostoupila i Simona Miškaninová, která v okresním kole obsadila skvělé 3. místo.

Letošní rok byl pro naše malé zpěváčky velmi úspěšný. Gratulujeme k výbornému umístění v soutěži. Přejeme všem mnoho dalších pěveckých úspěchů.

Marie Zichová, vedoucí pěveckého sboru Pramínek

Fotogalerie: Moravský zvoneček