Přespolní běh Loučná n/D, okrskové kolo

19.09.2013 00:00

Hurá do finále!

Okrskové kolo přespolního běhu v Loučné nad Desnou proběhlo ve čtvrtek 19. září 2013. Počasí této soutěži bohužel moc nepřálo, ale našim závodníkům to nikterak nevadilo. V konkurenci škol ZŠ Loučná nad Desnou a ZŠ Údolí Desné dokázali ve třech kategoriích zvítězit a postoupit do okresního finále v Šumperku.

Za mladší kategorii děvčat soutěžily Kateřina Gálová, Jana Hajduková, Lucie Petrželová, Kristýna Pospíšilová, Veronika Turková (všechny 6. třída), Anna Hufová a Kateřina Roháčková (obě 7. třída). V této kategorii jsme dosáhli umístění i v jednotlivcích, kdy Anna Hufová obsadila krásné 2. místo a Veronika Turková 3. místo.

V kategorii mladších chlapců závodili Filip Jurásek, Jakub Schubert, Nikolas Žajtlik (všichni 6. třída), Lucas Hegner, Josef Jánošík, Vojtěch Krobot, Dominik Plášek a Tomáš Cikryt (všichni 7. třída). Toto družstvo v závodu excelovalo a první tři umístění si vzájemně rozdělili naši borci. Nejlepším byl Filip Jurásek, který s velkým náskokem závod vyhrál. Druhé místo obsadil Tomáš Cikryttřetí místo získal Vojtěch Krobot.

Kategorie starších děvčat nezůstala pozadu. Děvčata Nikola Jančálková, Kristýna Langová, Simona Miškaninová, Adéla Plášková, Klára Vajcová (všechny 8. třída), Nikola HelekalováDominika Krůželová (obě 9. třída) si tvrdě vydobyla vítězství, a tím i postup do finále. I v této kategorii jsme měli umístění v jednotlivcích, kdy závod s přehledem vyhrála Nikola Helekalová.

Starším chlapcům se závod vydařil o něco méně a jejich vynaložené síly nestačily na postup do finále soutěže. Přesto jsme v této kategorii získali jedno kvalitní umístění zásluhou Martina Kobzy (9. třída), který vybojoval krásné 2. místo.

Václav Machaň

Fotogalerie: Přespolní běh Loučná n/D

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>