Přespolní běh Šumperk, okresní finále

27.09.2013 00:00

Příprava je základ

Okresního finále v přespolním běhu, které se konalo 27. září 2013, se pořadatelsky zhostila Základní škola Sluneční v Šumperku. Do závodu bylo přihlášeno velké množství kvalitních závodníků a to se bohužel podepsalo na našich výsledcích. Závodili jsme celkem ve třech kategoriích, ale ani v jedné se nám nepodařilo získat umístění na stupních vítězů.

V kategorii mladších děvčat jsme získali 10. místo. Kategorie mladších chlapců dopadla o něco lépe, ale na přední umístění to také nestačilo. V celkovém součtu získali mladší chlapci 7. místo. Za zmínku stojí určitě výkon Filipa Juráska (6. třída), který si v této kategorii doběhl z celkových 62 závodníků pro skvělé 13. místo. Kategorie starších děvčat byla naplněna kvalitně připravenými závodnicemi. I když děvčata vybojovala až 9. místo, je třeba zdůraznit výkon Nikoly Helekalové (9. třída), která se konkurence soupeřek nezalekla a získala výborné 4. místo z 50 startujících.

Václav Machaň