Příběhy bezpráví (8. a 9. třída)

22.11.2012 22:52

Život v totalitách

Ve čtvrtek 22. listopadu 2012 jsme měli (9. a 8. třída) besedu s paní Coufalovou, která se za 2. světové války dostala do koncentračních táborů Terezín a Osvětim. Paní Coufalová přišla v 13. hod. a nejprve jsme se společně podívali na 45 minutový film o lidech, kteří spolupracovali s STB, abychom si navodili správnou atmosféru na nadcházející povídání s paní Coufalovou. Mezitím následovala přestávka, ihned po ní jsme se všichni shromáždili opět ve třídě a byli připraveni pokládat paní Coufalové různé dotazy. Během diskuze jsme se dozvěděli plno informací o odstrašujících zážitcích z pobytu v koncentračních táborech. I když bylo pro paní Coufalovou těžké o tom mluvit, mnohé ze svých nepříjemných vzpomínek nám řekla. Všechno, o čem nám povídala, bylo strašně zajímavé a my jsme odcházeli z hodiny s novými poznatky a pohledy na dobu spojenou s existencí koncentračních táborů.

Tereza Valentová, žákyně 9. třídy

Fotogalerie: Příběhy bezpráví (8. a 9. třída)