ŠKOLNÍ PROJEKT - CYRIL A METODĚJ

06.06.2013 13:29

Po stopách Cyrila a Metoděje

Těch 1 150 let! To je nekonečno! To je tak dávno, že to známe jen z pohádek a bájí. Přesto je to minulost, která se nás blízce dotýká, vždyť to bylo na Moravě, na Velké Moravě. A tak jsme se zamysleli nad tím: Kdo jsme? Odkud pocházíme? A kam jdeme? Tak jako mnohé generace před námi. Šli jsme ve stopách Cyrila a Metoděje, četli příběhy, prohlíželi obrázky a hledali souvislosti. Ti nejšikovnější z nás pak za odměnu v úterý 11. června 2013 navštívili bájné místo Velehrad, muzeum Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště a Archeoskanzen v Modré. Moc se nám tam líbilo. Výsledky naší celoroční práce můžete vidět ve výstavní síni v zámku Velké Losiny. Vernisáž jsme měli 6. června 2013, kde nám sbor Pramínek zazpíval písničky z pohádek, které s dětmi nacvičila paní učitelka Marie Zichová. Děkuji kolegům Jiřině Vavrysové a Tomáši Skoumalovi za odborné rady, panu řediteli, Haně Vašatové a Barboře Bebčákové za pomoc při organizaci.

Kdo ví, kde budeme my či vy za dalších 1 150 let?! Snad budeme stále na Moravě!

Blanka Sanetříková, učitelka

Zájezd - CYRIL A METODĚJ

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vernisáž výstavy - CYRIL A METODĚJ

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>