ŠKOLNÍ VÝLET 3. - 5. třída

18.06.2013 13:53

Výlet do Ostravy

V úterý 18. června 2013 jsme se společně s žáky 3. a 4. třídy vydali na školní výlet do Ostravy. Jako první jsme navštívili výstavu Miniuni na Černé louce. Prohlédli jsme si zde několik modelů významných světových staveb jako například Eifelovu věž, šikmou věž v Pize, sedm divů světa a jiné. Nachází se zde i pěkná jezírka s plujícími loděmi. Celým areálem projíždí miniaturní vláček. Uvnitř budovy jsme obdivovali různé modely lodí. Někteří z nás tu také navštívili atrakci dobývání hradu. Zvláště kluci se tu pěkně vyřádili, když po sobě z děla stříleli molitanové náboje.

Potom jsme přešli do pavilonu, kde se nachází největší soukromá sbírka mořských živočichů. Kromě různých obyvatel oceánů jsme tu také obdivovali krásné opičky tamaríny a různé plazy z Afriky. V poledne jsme zavítali na náměstí v Ostravě, kde jsme se ve velkém vedru občerstvili. Nakonec jsme jeli do planetária, které se nachází v areálu Technické univerzity Ostrava. Usadili jsme se do nafukovacího planetária a přenesli se do vesmíru. Celkem 45 minut jsme putovali Sluneční soustavou a prohlíželi jsme si planety. Od pana lektora jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Po skončení programu jsme si ještě koupili poslední suvenýry a usedli jsme do vyhřátého autobusu. Všem se výlet moc líbil, ale už jsme se těšili domů do chládku.

žáci 5. třídy

Fotogalerie: ŠKOLNÍ VÝLET 3. - 5. třída