ŠKOLNÍ VÝLET, 6. třída

28.05.2013 09:13

Školní výlet 6. třídy do Olomouce

Dne 28 května 2013 se naše 6. třída zúčastnila výletu do Olomouce. Vyrazili jsme už brzy ráno v 7:00 hodin vlakem z Velkých Losin. Jela s námi paní učitelka Jiřina Vavrysová a v Šumperku přistoupila paní učitelka třídní – Dana Netopilová. Cílem naší cesty bylo lanové centrum Proud v Olomouci a zoologická zahrada tamtéž.

Už ze Šumperka nás provázel déšť, který vydržel až do Zábřeha. Dále už nepršelo a počasí se dokonce umoudřilo a svítilo sluníčko. Vyjeli všichni žáci naší třídy, i když někteří byli marodi, měli ruku v sádře. Když jsme přišli do lanového centra, nedokázali někteří zakrýt strach, který měli v první chvíli, když spatřili výšku, ve které měli chodit a marodi zase začali litovat, že se nemohou této zábavy zúčastnit. Paní instruktorka nás ujistila, že se nemusíme bát a že nás všechno naučí, a když se budeme držet jejich rad, že je to celkem bezpečné. Asi hodinu jsme se učili chodit po lanech v malé výšce, dávat si záchranu a jistit kamaráda, který právě šplhá. A potom, hurá vzhůru. Byl to adrenalin, ale nikdo z nás neodolal, aby si to nezkusil. Právě ti nejbojácnější šplhali nahoru jako veverky. Moc se nám nechtělo skončit.

Ale čekalo nás historické náměstí Olomouce a hlavně přestávka na oběd, který nemohl být nikde jinde než v McDonaldu. Když jsme se náležitě občerstvili, spěchali jsme do ZOO na Svatý Kopeček. V zoologické zahradě jsme dostali na dvě hodiny rozchod a chodili jsme po skupinkách. U vchodu do ZOO jsme si koupili krmení pro zvířátka a vyrazili jsme. Nejvíce se nám líbili hrošíci, opice, surikaty, gepard a kůzlátka. Kůzlátka byla ochočená, mohli jsme si k nim do výběhu vlézt. Byla tak drzá, že nám nos strkala až do kapes, jestli tam ještě pro ně není nějaká pochoutka. A málem jsme zapomněli podívat se na žirafy a navštívit pavilon netopýrů. Někteří si nevšimli výběhu pro šelmy, a tak neviděli lva a levharta.

Po dvou hodinách jsme se vraceli k autobusu a ti, kteří minuli pavilon šelem, si slibovali, že se do ZOO vrátí určitě o prázdninách s rodiči. Zpět do Velkých Losin jsme dorazili asi v půl sedmé večer nadšeni z povedeného výletu. Výlet se nám velmi líbil, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí ze světa zvířat a zkusili si zažít adrenalinový sport.

Anna Hufová a Dominik Plášek, žáci 6. třídy

Fotogalerie: ŠKOLNÍ VÝLET, 6. třída

1 | 2 | 3 >>