ŠKOLNÍ VÝLET, 7 - 9. třída

28.05.2013 13:08

Radegast a okolí

Dne 28. května 2013 se žáci 7., 8. a 9. třídy vydali na školní výlet do Rožnova a Frenštátu pod Radhoštěm. Sraz byl v 6 hodin ráno u školy. Cesta autobusem trvala přes 2 hodiny, ale nám se to zdálo jako chvilka.

Nejprve jsme přijeli do Rožnova a navštívili jsme dřevěné městečko. Ujala se nás průvodkyně a provedla nás starobylými domky. V areálu jsme si mohli koupit občerstvení a tradiční rožnovský frgál.

Poté následovala krátká cesta autobusem. Autobus zastavil na velkém parkovišti u lanového centra, dále jsme šli pěšky ke dvousedačkové lanovce. Cesta lanovkou trvala přibližně 10 minut a dovezla nás na Pustevny. Měli jsme možnost zajít si na oběd do restaurace s krásnou výzdobou. Cena pokrmů byla velmi vysoká, ale zato jídlo výtečně chutnalo. Po obědě jsme šli asi 1,5 km k památné soše Radegast. Dále jsme se vydali ke kapli Cyrila a Metoděje. Po poměrně dlouhé cestě jsme dorazili zpět k našemu autobusu. Někdo využil zbývajícího času v Rožnově a zaskákal si na trampolíně pro více členů.

Potom jsme jeli do Frenštátu na motokáry. Někteří žáci se tam pořádně vyřádili. Dále následovala jízda autobusem a poslední zastávka. Byl to 20-ti minutový rozchod v Globusu, neboť nám téměř všem dokonale vyhládlo. Když jsme se zase všichni sešli, vyrazili jsme domů.

Výlet se nám moc líbil, počasí nám přálo, jen na Pustevnách byla mlha a foukal studený vítr. Z výletu jsme si odnesli spoustu krásných zážitků.

Nikola Navrátilová, Nikola Smažáková a Nikola Helekalová, žákyně 8. třídy

Fotogalerie: ŠKOLNÍ VÝLET, 7 - 9. třída

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>