SOUSTŘEDĚNÍ RYBÁŘSKÉHO KROUŽKU

18.06.2013 13:49

Letní soustředění rybářského kroužku na Vrtůvce

Na Vrtůvku (rybník v katastru obce Přáslavice u Olomouce) jsme jeli v pátek 14. června 2013. Vyjížděli jsme přibližně v pět hodin odpoledne. Jeli jsme asi dvě hodiny. Přijeli jsme na místo a začali vytahovat věci z auta, stavět stany a chystat se na noční rybaření! Roztáhli jsme lehátka a připravili jsme deštníky, abychom nebyli mokří, až spadne rosa. Nachystali jsme šrot a zakrmili jsme si! Na háček jsme si napíchli návnadu a pruty dali do vidliček. Sedli jsme si na lehátka a povídali si strašidelné historky. Čtyřicet minut potom, co jsme nahodili pruty, jsem měl první záběr a vytáhl jsem kapra velkého 75 cm. Pak jsme ještě asi 30 minut chytali, ale moc to nebralo, tak šla většina z nás spát.

První den ráno, v sobotu 15. června 2013, jsme vstali a před tím, než jsme šli na snídani, tak jsme zase nahodili pruty a začali zase chytat. Asi v devět hodin ráno začalo být strašné horko a dusno! Starší se šli koupat a mladší byli jen na mělčině, aby jim nebylo takové vedro. Uteklo to rychle a byl oběd, který nám přivezli z hotelu, který vlastní majitel Vrtůvky. Po obědě jsme se šli ještě koupat. Tak po čtvrté hodině odpoledne jsme začali chytat, protože už nebylo takové horko. Ten den jsme si řekli, že budeme chytat nonstop! To znamená, že jsme chytali celou noc a povídali si různé vtipy a tak dál. Ale ne všichni vydrželi celou noc být vzhůru a usnuli nad ránem. Ale já a můj nejlepší kamarád Honza jsme to vydrželi celou noc a chytli jsme pár cejnů.

V neděli 16. června 2013 se chytlo nejvíc ryb za celé soustředění, největší chycenou rybou byl jeseter. Ale byli jsme strašně unavení z toho nočního chytání, tak šli všichni brzo spát. V pondělí 17. června 2013 jsme všichni vstávali před sedmou ráno a šli jsme na snídani. Někteří dospělí jeli na nákup a my se zase koupali, protože bylo zase strašné vedro. V pondělí se dvakrát chytl ten stejný jeseter a dva nebo tři kapři. V úterý 18. června 2013 jsme ještě dopoledne chytali, pak jsme šli na oběd, zabalili se a jeli domů.

Na Vrtůvce se všem jistě moc líbilo! Příští rok by jsme to určitě chtěli zopakovat. Děkujeme škole a všem sponzorům za umožnění jet na takové soustředění.

Matěj Trchalík, žák 7. třídy

Děkujeme finančním sponzorům: Obci Velké Losiny, ZŠ a MŠ Velké Losiny, MO ČRS Šumperk, Janě Fialové - Penzion Fialka, Drogerii Ivan, Ruční papírně Velké Losiny, Desná a.s., Bohdanu Dražnému - Zdekup, Martinu Večeřovi - Elektro Večeř.

Trocha statistiky o ulovených rybách. Každým rokem se mladí rybáři zlepšují. Letos jsme ulovili celkem 164 ryb (loni 136 ryb), z toho 97 kaprů, 13 jeseterů, 1 lína, zbytek cejni, plotice a okouni. Největšího kapra 81 cm, největšího jesetera 109 cm i nejvíce ryb (21 kusů) chytil Ondřej Žejdlík z 8.třídy.

Ing. Michal Podhajský, vedoucí rybářského kroužku

Fotogalerie: SOUSTŘEDĚNÍ RYBÁŘSKÉHO KROUŽKU

<< 1 | 2