SOUTĚŽ PRVNÍ POMOCI – MLADŠÍ ŽÁCI

03.05.2013 10:38

Hlídka mladých zdravotníků

V pátek 3. května 2013 se v tělocvičně základní školy sešly více jak dvě desítky mladých zdravotníků, aby si vyzkoušely své dovednosti v oblasti první pomoci. Každá hlídka absolvovala celkem 5 stanovišť, kde plnila jednotlivé úkoly. Malí záchranáři si museli poradit nejen s popáleninou, ale i se zlomenou rukou nebo nebezpečným tepenným krvácením. Naučili se, jak komunikovat se zraněným a stručně a správně mu přivolat odbornou pomoc. Velmi dobře si také vedli v testu všeobecných znalostí při poskytování první pomoci. S organizací této akce nám pomohla naše hlídka zdravotníků starších žákyň, na jejichž výborný výkon v okresní soutěži si určitě pamatujeme všichni (skončily na 1. místě). Ostatně jsou to hlavně ony, které mladé zdravotníky učí první pomoci a vlastně nám tak vychovávají své nástupce. Všem zúčastněným přejme hodně úspěchů v dalších soutěžích a hlavně žádné opravdové nebezpečné situace.

Barbora Bebčáková

Fotogalerie: SOUTĚŽ PRVNÍ POMOCI – MLADŠÍ ŽÁCI