SPORTOVNÍ HRY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

12.06.2013 13:40

Zábavné sportování se školní družinou

Středa 12. června 2013 – řekli bychom „Den, jako každý jiný“, ale pro děti ze školní družiny byl něčím zvláštní. Hned po obědě si nešly stavět ze svých oblíbených stavebnic, kreslit si, obkreslovat, listovat a číst v knížkách, ale netrpělivě vyzvídaly, co se bude dít na „Sportovních hrách v netradičních sportech“, které jsem pro ně připravila.

Úderem dvanácté hodiny jsme se odebrali na školní hřiště, kde jsme si připravili stanoviště na jednotlivé soutěžní disciplíny. Po slavnostním nástupu pod naší vlajkou z „hranatých“ olympijských kruhů, rozdání startovacích lístků a seznámením se s průběhem na jednotlivých stanovištích se všichni rozběhli za trháním rekordů. Letos jsme vyzkoušeli sporty jako běh s jednou lyží, hod dřevěnou krychlí do koše, běh s přeskoky přes švihadlo, sportovní rybolov a z loňských her jsme zopakovali úspěšnou disciplínu vrh vodním míčkem – pro osvěžení, neboť jsme si objednali nádherné slunečné počasí. Všem zúčastněným se dařilo a opět se ukázalo, že starší nemusí být lepší. Jako nejlepší sportovec se předvedla Lucie Hetmánková, která z pěti disciplín obsadila jedno druhé a dvě třetí místa, dále Nicol Glancová – dvě první místa (obě ze 2. třídy), Nikola Vaculíková (1. třída) – dvě druhá místa a po jednom místě Martina Skoumalová, Tomáš Flajšar, Samuel Račák, Daniel Židek (všichni 1. třída) a Jiří Dražný, Ondřej Matýs, Ondřej Šimáček a Tereza Vajcová. Každý ze zúčastněných dostal malou odměnu jako motivaci pro další sportování a sebezdokonalování, protože všichni se neustále máme co učit a zlepšovat. Gratulujeme všem 21 zúčastněným sportovcům a těšíme se na další ročníky.

Za spolupráci při realizaci sportovního odpoledne bych chtěla poděkovat Barboře Bebčákové, Ivaně Chomiszakové, Marii Zichové, „měřičkám a zapisovatelkám“ Věře Vavrečkové, Kláře Vajcové, Kristýně Pospíšilové a Janě Hajdukové.

Lenka Grmelová, vychovatelka školní družiny

 

Fotogalerie: SPORTOVNÍ HRY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>