Turnaj ve vybíjené - okresní kolo, 4. a 5. třída

21.03.2013 19:56

Okresní kolo ve vybíjené

Ve čtvrtek 21. března 2013 se zúčastnili vybraní žáci z prvního stupně okresního kola ve vybíjené. Když jsme dojeli autobusem do Šumperka, vydali jsme se pěšky do tělocvičny 5. ZŠ. Po převlečení jsme se rozcvičili a rozházeli. Potom se konal společný nástup pro všech devět týmů. Kapitáni týmů si rozlosovali soupeře. Hrálo se dvakrát 7 minut.

Naše družstvo zahájilo turnaj s Hrabišínem. Tento soupeř byl pro nás lehký, protože to byli většinou pouze žáci 4. třídy. První zápas s Hrabišínem jsme jednoznačně vyhráli. Náš druhý soupeř byl však již těžký. Byli to žáci z Bludova, kteří nakonec skončili na 2. místě. Po prohraném zápase nás čekala asi hodinová pauza. Všichni jsme byli nedočkaví, kdy a s kým budeme zase hrát. Po několika zápasech jsme znovu přišli na řadu. Tentokrát nás čekal tým Šumperk – Hluchák. Byl to velmi napínavý zápas, ve kterém jsme prohráli velmi těsně o 1 bod. Chvíli na to nás čekal poslední zápas, ve kterém jsme porazili Loštice.

Nakonec jsme se umístili na pěkném 4. místě z 9 družstev. Tento turnaj se nám povedl. Celou naši třídu mrzí, že se už příští rok nemůžeme zúčastnit.

Kristýna Pospíšilová a David Jonák, žáci 5. třídy

Fotogalerie: Turnaj ve vybíjené - okresní kolo, 4. a 5. třída