Výroba adventních věnců a kalendářů

29.11.2012 22:53

Advent klepe na dveře

Jako každý rok, tak i letos jsme se jedno listopadové odpoledne sešli v keramické a žákovské dílně naší školy, abychom společně s dětmi a kolegy zahájili přípravy na adventní čas. Tentokrát to bylo ve čtvrtek 29. listopadu 2012.

V keramické dílně si děti vystřihovaly adventní kalendář složený z několika stromečků, sněhuláků, zvonečků, baněk a hvězdiček, které následně zavěsily na provázky připevněné na klacíku. Někdo pečlivě obrázky skládal a v konečném stavu se objevil tvar stromečku s velkou hvězdou na špičce, někdo si obrázky rozvěsil podle vlastního uvážení. Není důležité jak, ale kolik, a pokud všichni pověsili dvacet čtyři obrázků, ani o jeden méně či více, tak měli vyhráno.

Při navazování byly nápomocny hlavně paní učitelky Marie Zichová, Ivana Chomiszaková, Světlana Podhajská a Hana Vašatová. Tímto bych jim chtěla ještě jednou poděkovat za vydatnou pomoc.

V žákovské dílně se pod vedením paní učitelky Blanky Sanetříkové tvořily skvostné adventní věnce. Za vydatné pomoci děvčat z deváté třídy si věnečky vyrobily i děti z první a druhé třídy, které maminky vzorně vybavily potřebným materiálem a pomůckami.

Správnou předvánoční atmosféru dokreslily koledy a vůně punče, který pro děti připravila paní vychovatelka ze školního klubu Bára Bebčáková, byl mooooc dobrý.

Vše se podařilo. Každý odcházel spokojený se svými výrobky a napřesrok již budou děti zkušenější a určitě zvládnou věneček samy nebo s minimální pomocí a pomohou i mladším kamarádům, kteří nastoupí do první třídy.

Ještě jednou děkuji kolegyním za pomoc při výrobě a organizaci příjemného, byť pracovního odpoledne.

Lenka Grmelová

Fotogalerie: Výroba adventních věnců a kalendářů