Výuka na Dětském dopravním hřišti v Zábřehu (4. třída)

18.09.2012 08:00

Čtvrťáci na dopravním hřišti

V úterý 18. září 2012 jsme jeli na dopravní hřiště do Zábřehu na Moravě. Po příjezdu jsme šli do učebny. Tam jsme si zopakovali značky, vybavení kola a napsali jsme si testy. Potom jsme si prošli dráhu, na které jsme jezdili. Vyzvedli jsme si kola, chvíli jsme jen tak trénovali jízdu na křižovatkách. Potom jsme však začali jezdit na body. Za každou chybu nám učitelé z hřiště udělali dírku do našeho „řidičáku“. Každá dírka znamenala trestný bod.

Na závěr nás čekala jízda zručnosti. Museli jsme překonávat různé překážky, například převážení kelímku s vodou, jízdu po šikmé ploše, slalom, přenášení míčku. I tady jsme za každou chybu dostali trestné body. Ty se potom sečetly a kdo jich měl nejméně, byl vítězem. Nejlepší z naší třídy byla Nikola Divišová.

Dopoledne rychle uběhlo a my jsme se vydali na zpáteční cestu. Moc se nám tu líbilo. Na jaře sem pojedeme ještě jednou a budeme dělat zkoušky na průkaz cyklisty. Snad se nám to všem povede.

Daniel Vitvar, žák 4. třídy 

*************************************************************************

Fotogalerie: Výuka na Dětském dopravním hřišti v Zábřehu

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>