Zeměpisná olympiáda, okresní kolo

07.03.2013 00:00

Zeměpisná olympiáda

Ve čtvrtek 7. března 2013 se naši žáci, vítězové školního kola zeměpisné olympiády, zúčastnili okresního kola olympiády, které proběhlo ve Vile Doris v Šumperku.

Do okresního kola postoupili v kategorii A – žáci 6. třídy Karolína Tobiášová, která se umístila v okresním kole na 12. místě. V kategorii B – žáci 7. třídy postoupila do okresního kola Nikola Jančálková, která byla velmi úspěšná a skončila na nádherném 3. místě, tedy získala „bronzové“ umístění ze všech zúčastněných žáků na okrese. V kategorii C – žáci 8. a 9. třídy nás reprezentovala Petra Krňávková, žákyně 8. třídy, která se umístila na slušném 12. místě.

Okresní kolo bylo velmi náročné na přípravu a znalosti žáků v oblastech z obecného zeměpisu, kartografie i všeobecných geografických vědomostí. Proto jsme velmi rádi, že se naši žáci takto skvěle umístili a vzorně tak reprezentovali Základní školu a mateřskou školu Velké Losiny a zúročili tak obětavou práci našich pedagogů.

Dana Netopilová, učitelka