PLÁN AKTUÁLNÍCH AKCÍ

Lyžování v Koutech nad Desnou

Lyžařský výcvik pro šestou a sedmou třídu jsme měli ve dnech od 13. do 17. února 2023 v Koutech nad Desnou na svahu Skiareálu Kareš. Zde si nás instruktoři první den rozdělili na lyžaře a snowboardisty a poté podle dovedností i na pokročilé a začátečníky.

Skupina začátečníků se učila nejdříve na malém svahu základní postoj, jízdu a brždění. Pokročilí zkoušeli techniku jízdy již na velkém svahu s vlekem. Od druhého dne jsme pak všichni jezdili už jen na velkém svahu a dále zdokonalovali obloučky a brždění.

Protože jsme každý den pilně jezdili a byli unavení, tak nám pan Kareš nabídl posezení u krbu, kde jsme si mohli koupit něco k jídlu, ohřát se a odpočinout si.

Na konci týdne nás instruktoři překvapili závody ve slalomu oceněné diplomem a sladkostí.

Naučili jsme se lyžovat a jezdit na snowboardu a všichni jsme si lyžařský kurz moc užili.

Johana Nováčková, žákyně 7. třídy

Lyžák, 13. - 17. 2. 2023

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Recitace, 22. 2. 2023

Recitační soutěž

Ve středu 22. února 2023 proběhlo školní kolo recitační soutěže první až deváté třídy. Soutěž je rozdělena do pěti kategorií. Nejpočetnější nultou kategorii tvořili žáčci 1. třídy, kteří však do dalšího kola nepostupují. Žáci dalších ročníků jsou rozděleni do čtyř kategorií a z každé mají možnost dva nejlepší recitátoři postoupit do okrskového kola. Tentokrát bych chtěla pochválit zejména žáky 1. stupně, kteří měli o účast v soutěži velký zájem a svědomitě se připravovali. Velmi dlouhé básně si vybrali a krásně přednesli žáci páté třídy.
Z prvního stupně do okrskového kola v Šumperku, které se bude konat 21. 3. 2023, postupují za 1. kategorii Matyáš Machů a Justýna Krňávková ze 3. třídy a za 2. kategorii Sebastian Schad a Adéla Keclíková z 5. třídy. Za druhý stupeň do okrskového kola postupují Sofie Semrádová ze 6. třídy a Johana Nováčková ze 7. třídy. Letos jsme neohodnotili diplomem žáky nejvyšších ročníků, neboť jejich ústní projev na postup do dalšího kola nestačil.
Ráda bych poděkovala všem recitátorům za píli při učení textů a odvahu vystoupit na veřejnosti. Těm, kteří postoupili do okrskového kola, přejeme hodně štěstí. Ať se vám daří!

Hana Vašatová, učitelka a organizátorka školního kola